Tuvalet Kokusu Giderme

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy, ortalama puan:5,00 5)
Loading...

Tuvaletten kötü kokular geliyor

Evinizde ya da iş yerinizde tuvalet giderlerinde oluşan kötü kokular büyük problemlere yol açabilmektedir. Bu koku sorunu tuvalet kokusunun nedenine bağlı olarak, kendi kendinize uygulayabileceğiniz ya da uzman servis tarafından yapılacak yöntemler olarak değişebilmektedir. Bazen yapacağınız bir yöntemle hiç uğraşmadan kokuyu giderebilmekte, bazen ise çözülemeyecek zorlukta bir bir nedenden dolayı koku giderilmesi için profesyonel bir ekip gerekmektedir. İşin zorluğu ne olursa olsun Mega Tesisat olarak İstanbul’da koku tespiti hizmetimizle, kırmadan cihazla etrafa zarar vermeden tuvalet kokusu gidermede kaliteli ve etkili hizmet sunmaktayız.

Kötü koku tespitlerinde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de, tuvalet giderinden koku geliyor olmasıdır. Kötü koku problemlerine bağlı olarak, tuvalet kokusu ile beraber, banyo gider kokusu, mutfak lavabo kokusu gibi alanlarda da şikayetler oluşabilmektedir. Ev ya da iş yerlerinde sürekli kullanılmak zorunda olan tuvaletler, beraberinde bir takım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu yüzden koku gidermede biraz bilgi sahibi olmak her zaman işe yarayacaktır.

Tuvalet kokusu sebepleri

  • Tuvalet Koku TespitiTuvalet kokusuna neden olan sebeplerden biri, sifon bağlantı kısımlarında açıklık olmasıdır.
  • Tuvaletten kötü koku gelmesine neden olan bir diğer konu da, tuvalet giderindeki tıkanıklıktır. Tuvalet ya da klozet giderindeki tıkanıklık, kanalizasyona akması gereken pis suyu tutarak kötü kokular yayabilmektedir.
  • Tuvalet gider pimaş borularında hasar, kırık ya da çatlak oluşması durumu kokuya sebep olabilir.

Tuvalet kokusuna ne iyi gelir sorusunun cevabı için öncelikle kokuyu ve nereden geldiğini bulmak gerekir. Kötü koku giderme uygulaması zaten bu sayede yapılması gerekir.

Tuvalet kokusu nasıl giderilir

Tuvalet kokusundan kurtulmanın en büyük yolu, koku tespiti yaparak kötü koku nedenini bulmaktır.

  • Sifon açıklığı; Sifonun bağlantı alanlarında açık tespit edilen yer conta veya silikon ile kapatılmaya çalışılabilir. Bu sayede kötü koku engellenmiş olur.
  • Tuvalet gider tıkanıklığı; Gider tıkanması sonucu pimaş içerisinde biriken atık su kötü koku oluşturur. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi için robot cihazların kullanılması gerekmektedir. Bu cihaz sayesinde tıkanıklık nedeni bulunur, pimaş içi temizlenir ve kötü koku oluşumu ortadan kaybolur.
  • Gider pimaş borusundaki hasar; profesyonel olarak kullandığımız teknolojik özel kameralı cihaz sayesinde pimaş içindeki hasar, kırık ve çatlaklar tespit edilerek sorun çözülmektedir.

Koku Tespiti ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir