Kameralı Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 Oy, ortalama puan:4,92 5)
Loading...

Akustik dinleme cihazıyla su kaçağı tespiti Termal kamerayla su kaçağı yerini bulma Dinleme cihazıyla su kaçağı bulma

Su kaçağı nasıl oluşur?

Su kaçağı sorunu çok geçmeden fark edilebilir. Özellikle temiz su giderlerindeki sızıntı ve kaçaklar daha çabuk anlaşılır. Su kaçakları su tesisatı borularının zarar görmesi, kırılması, çatlaması ya da kırılıp çürümesi gibi durumlardan kaynaklanabilmektedir. Kaçakları bulmada çeşitli uygulama ve yöntemler kullanılır. Yapılacak işlemin su kaçağı bulma firması tarafından belirlenmesi ve kaçak nedenine göre müdahale etmesi gerekmektedir. Fakat su kaçağı tespitinde kullanılan en yaygın ve en doğru yöntem dinleme yaparak su kaçağı bulma yöntemidir. Bunun dışında maliyeti düşürmek adına eski usul sıhhi tesisatçılar tarafından cihaz kullanmadan yapılan kaçak tespitlerinde su sızıntılarının bulunması durumu oldukça güç duruma hale gelebilmektedir. Bünyesinde dinleme cihazı bulunan tesisat servisinin ise bu cihazı profesyonelce kullanması gerekir.

Termal kamerayla su kaçağı bulma

termal cihazla su kaçağı tespitiİstanbul’da termal kamerayla su kaçağı tespiti yapan firma çok bulunmamaktadır. Mega tesisat olarak uzman ekibimiz ve son teknolojik cihazlarımızla su tesisatı ve su sızıntısı sorunlarına karşı kısa sürede ve etkili bir şekilde çözüm buluyoruz. Termal kamerayla su kaçağı tespiti herkes tarafından yapılamaz. Sadece uzman tesisatçılar tarafından kullanılabilmektedir. Çünkü termal kamera cihazının iyi kullanılamaması durumunda su kaçağı bulunamayabilir ya da bulma süresi çok uzayabilmektedir.

Termal kamera kullanımında öncelikle su borusu tesisatı hattı belirlenir. Su borularındaki sıcak su dalgalarını görüntüleyerek kaçak bulmada nokta atışı yapılır. Kameralı görüntülü su sızıntısı tespiti yaparken, su tesisatı hattındaki zemin hiçbir şekilde kırılmaz. Zemin ya da tesisat hattı boyunca kırılmadan termal kamerayla su kaçağı tespiti yapılarak, kaçak bulunur ve tamir edilerek onarılır.

Dinleme cihazıyla su kaçağı bulma

Görüntülü su kaçağı tespitiSu kaçağı tespitinde akustik dinleme cihazları da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yöntemle kaçaklar hızlı ve etkili bir şekilde bulunur. dinleme cihazı su kaçakları tesisatındaki temiz su giderlerindeki sızıntıları ve sorunları bulmak için kullanılır. Tesisat sistemindeki su borusu hattı izlenerek kaçaklardan çıkan ses dalgası takip edilir ve kaçak tespit edilir. Sistemde bulunan kaçak için tesisat hattı boyunca yeri, zemini ya da duvarı kırmadan akustik cihazla dinleme yapılarak su kaçağı tespit edilir. Sorunun bulunması durumunda kaçak ya da sızıntı varsa tamir edilerek onarılır.

Görüntülü su kaçağı tespit cihazı fiyatları

Termal kamerayla su kaçağı tespiti fiyatı, tesisat alanının boyutuna ve sorunun büyüklüğüne göre değişmektedir. Tesisat problemlerinde detaylı bilgi için bize ulaşabilir, su kaçağı tespiti hakkında sorunlarınızı ya da sorularınızı bizimle paylaşarak bilgi alabilirsiniz.

Bilgisayarlı su kaçağı tespiti ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir