Koku Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy, ortalama puan:4,50 5)
Loading...

Koku tespiti kaynağı banyo ve tuvaletler olarak gösterilebilirken, aynı zamanda apartmanların boşluklarında da kokular oluşabilmektedir. Kötü koku oluşumu, sağlığı da olumsuz yönde etkileyecektir. Kötü kokunun en sık görüldüğü yer olarak bilinen banyolarda, yanlış tesisat montajlarının yapılması, koku oluşumuna neden olacaktır. Oluşan kötü kokuların bulunması için, kötü koku bulma cihazları ile koku tespiti yapılarak sorun bulunur ve onarılır. Bunun için kötü koku bulmada kameralı cihazlar kullanılmaktadır.

Kötü koku şikayetlerinin diğer nedenlerinden biri de banyodaki su giderlerinin bulunduğu süzgeç alanlarıdır. Süzgeçten gidere akan su alanında su kalmaması durumunda, yani pis su giderinin kuru kalması durumunda kötü kokular oluşabilmektedir. banyo alanının aktif kullanılmaması, giderdeki suyun buharlaşıp giderin kurumasına ve kötü koku oluşmasına neden olabilmektedir. Su gider borularından gelen kokular da sağlığı tehlikeye atabilmektedir.

Kötü Koku Tespiti

Kötü kokulardan nasıl kurtulabilirim?

Giderlerden gelen lağım kokuları çok rahatsız ediyor ne yapabilirim gibi şikayetler bu konuda en çok şikayetler arasındadır. kötü kokular sebebine göre arada bir ya da devamlı olarak gelebilmektedir. Kötü kokulardan ve lağım kokusundan kurtulmak için yapılması gereken işlem, ilk olarak kötü kokunun tespit edilerek kaynağının bulunmasıdır. Kaynağı bulunun kokunun tespiti sonrası tamiri gerekmektedir. Bu tamir için kötü koku tespitinde cihaz kullanımı gerekir. Banyo, mutfak ve tuvaletten gelen kötü kokulardan şikayetçiyseniz, Mega tesisat olarak profesyonel ekibimiz ve özel cihazlarımızla, evlerde, iş yerlerinde, otellere, restoran ya da lokanta gibi işletmelere, İstanbul kötü koku bulma servisi olarak kırmadan etrafa zarar vermeden, hızlı, hijyenik ve etkili çözümler sunmaktayız.

Giderden gelen koku nedenleri

 • Giderdeki boruların kırılması, çökmesi ya da yerinden çıkması,
 • Tesisat borularının hatalı bağlanarak kurulması,
 • Tuvalet taşları arasındaki boşluklar (alaturka tuvaletlerde görülmektedir)
 • Pis su gider tesisatı tıkanması ile kötü kokuların oluşması,
 • Banyo gider süzgeci içerisinde suyun bulunmayarak kurumaya başlaması,
 • Kanalizasyon, rögar tıkanıklığı ile kötü koku oluşması,
 • Klozet bağlantı borularının yanlış takılması,
 • Lavabo borularının yanlış takılması,

sebebiyle kötü kokular oluşabilmektedir.

Banyodan kötü koku gelmesi nedenleri

 • Banyodaki gider borusu uzun süre kullanılmamış ve kuru kalması,
 • Lavabodaki eskimiş sifon borusu,
 • Pis su gider borularından geri gelmesi,
 • Atık su borularının hava alamaması,

Tuvaletten kötü koku gelmesi nedenleri

Atık suların gider bağlantısı çevresinde boşluk oluşması klozette kötü koku oluşmasına neden olabilmektedir. Tuvaletten kötü kokular geliyor, şikayetlerinde kokunun kaynağı tespit edilmeli ve profesyonel bir ekipten yardım almanız gerekmektedir. Çünkü sürekli gelen tuvalet kokusu sorunlarında, sorunun tespiti ve onarımı sadece uzman kişilerce yapılabilmektedir.

Mutfak gider kokusu nasıl giderilir?

Mutfak lavabo giderlerinin bulunduğu, mutfak dolapları içerisinde yer alan gider boruları kötü kokulara sebep olabilmektedir. Bunun neden buradaki gider hattının yanlış bağlanmasıdır. Genelde yapılan en büyük hatalardan biri, mutfak lavabosu bağlarken, borunun bağlantı alanlarında boşlukların olmasıdır. Bu boşluklar lavabo giderleri ve oluşan kötü koku sorunlarının en büyük sebeplerindendir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir