Pimaş Açma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (28 Oy, ortalama puan:4,93 5)
Loading...

İstanbul Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaşlar, eviniz ya da işyerinizde kullandığınız, mutfak lavabosu, tuvalet, banyo, duşakabin ve küvetlerden akan pis suyun rögara ve ya kanalizasyona taşınmasını sağlayan pvc borularıdır.

Pimaş Tıkanıklığı Nedenleri

Tıkanıklık-Acma

Pimaş tıkanıklığı, pimaş borularının içinde bulunan suyun tahliye edilememesi, suyun ve su içerisinde bulunan maddelerin sıkışması pimaşları tıkamaktadır. Pimaş tıkanmasının bazı nedenleri ise şunlardır;

  • Klozetlere atılan tuvalet kağıtları,
  • Mutfak lavabosuna kaçan sert ve kolay erimeyen cisimler,
  • Tadilat yaparken kullanılan inşaat malzemelerinin (harç, tuğla parçaları vb) su giderine karışması,
  • Pimaş borularında oluşabilecek çökme, kırılma ya da yanlış döşenmesinden dolayı borulardaki eğimlik,

Pimaş borusu tıkanıklığına neden olmaktadır.

Pimaş Borusu Tıkanması

Pimaş giderlerine atılan sert ve erimeyen cisimler lavaboları ve tuvalet gider borularını tıkamaktadır. Tıkanma sonucunca pis su taşarak geri gelip, lavabo ve klozetlerinizden geri gelecektir. Pimaş boru tıkanıklığı yüzünden eviniz, banyonuz, tuvalet ya da mutfağınız pis su taşmasıyla dolup her tarafı berbat edebilmektedir. Tıkanıklık açma sorunu karşısında tıkanıklık giderme yöntemi olarak pimaş açma ilacı kullanmak isteyebilirsiniz. Ama böyle bir durumda hemen profesyonel bir ekipten tıkanıklık açma konusunda yardım almanızda fayda olacaktır.

Pimaş Tıkanması

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Pimaş tıkanıklığı açma uzmanlık isteyen bir iştir. Kanal açma, gider borularının açılması ve pimaş açma işlemleri yaparken etrafa zarar vermeme, kırıp dökmeme ve bu işlemi hızlı bir şekilde yapma ayrı bir önem arz etmektedir. Eski yöntemlerden ziyade gider borularının açılmasında, pimaş açma makinası kullanılması gerekmektedir. Bu gider ve kanal açma makinası, pvc borularının içindeki tıkanıklığa sebep olan cisimleri tespit ederek parçalamakta ve giderin açılmasını sağlamaktadır. Bu yönteme robotla pimaş tıkanıklığı açma da denilmektedir.

Tadilatsız Hızlı Çözüm

Pimaş açma robotu sayesinde, yüzeye ve zemine zarar vermeden, etrafı kırıp dökmeden ve tıkanıklığın nedenini hızlı bir şekilde tespit ederek gider tıkanıklığını açararak temizlemektedir. Uzun tadilat dönemlerinin yaşanmaması kameralı cihazla pimaş tıkanıklığı açma yönteminin daha çok kullanılmasını sağlamaktadır. Profesyonel olmayan ve pimaş tıkanıklığı açmada kameralı görüntüleme cihazı kullanmayan tesisatçılar, tıkanmış pimaşa ulaştığında banyodaki, tuvaletteki ya da mutfaktaki pimaşlarınıza zarar verebilir hatta pimaşlarınızı kırabilirler. Ucuz gibi gözüken fakat tadilat ve verilen zararlar göz önüne alındığında sizi daha çok zarara uğratabilmektedirler.

Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş borusu tıkanıklığı açma uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Profesyonel olmayan sıhhi tesisatçıların tıkanıklık açma için kullandığı eski yöntemler yüzünden evi kirli su basabilmektedir.

İşletmelerde mutfak giderleri, özellikle çok daireli bina ve sitelerde de tuvalet tıkanıklığı sık görülmektedir. Pimaş tıkanıklığı açma ya da tıkanıklık açma ve pimaş açma fiyatları ile ilgili İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet veren Megatesisat olarak bize ulaşabilirsiniz. Özel kameralı görüntüleme cihazlarımızla, robotla pimaş tıkanıklığı açma yöntemi kullanarak tıkanıklık sorununu hızlı bir şekilde ve zarar vermeden çözmekteyiz.

Tuvalet tıkanıklığı açma ile ilgili makalemizi okudunuz  mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir