Kameralı Kanal Açma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy, ortalama puan:4,67 5)
Loading...

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Ev ve iş yerlerinizde, sık kullanım alanlarının bulunduğu kanallarda zaman zaman tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Artık su atıkları kanallarda zamanla sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir. Biz Mega Tesisat olarak, bu tür sorunların yaşanmasına artık son veriyoruz.

    

Firmamız kanal açma uygulamaları ile bu sorunlara profesyonel ve kalıcı çözümler üretmektedir. Tuvaletlerde oluşan tıkanıklıkları genellikle su tesisatçıları, basınçlı su ile kanallarda oluşan bu tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Bu tür bir işlemler az olsa da çoğunlukla mevcut olan bu tıkanıklığın daha da kronik bir hale gelmesine ve giderek içinden çıkılamayacak bir hal almasına neden olabilir. Böylesi durumlarda tesisatçılar yerine, bu işi meslek edinmiş ve alanında uzman firmalar ile çalışmak gerekir. Bu sayede tıkanıklığı, kırmadan dökmeden tıkalı olan kanalların açılma işlemi en son ve yeni teknoloji ürünler ile gerçekleştirmektedir.

Kanal Açma Makinası

Firmamız bu cihazları kullanma konusunda eğitimli, uzman personelleri bünyelerinde barındırmaktadır. Özellikle tuvaletlerde oluşan bu tıkanıklıklar, giderlere atılan peçeteler, saç kıl, tuvalet kâğıdı, artık yağlar, nedeni ile kanallarda tıkanmalar oluşmaktadır. Bazı durumlarda inşaat yapımı sırasında binaya döşenen boru giderlerinin içerlerinde kalmış olan ya da içerlerine dökülmüş olan moloz ya da beton artıkları da kanallarda bu tür tıkanıklıklara neden olabilmektedir.

Kırmadan Kanal Açma Nasıl Olur?

Firmamız Kanal açma işlemlerinde tesisatlarınızın kırılmadan tıkanması için işleminde kullanılmakta olan kameralı sistemler, borunun ve tıkalı olan kanallar görüntülenir. Bu şekilde kanallarda tıkanıklığın olduğu bölge doğru bir şekilde tespit edilmiş olur. Bu sayede tıkanıklık sorunu giderilmiş olur. Bazen de bu tıkanıklığa neden olan maddeler çok sertleşmiş ve taşlaşmış olacağından kırılabilecek şekilde olmayabilir. Bu türdeki tıkanmış olan boruların açılma işleminde giderlerin temizlenerek açılması ortalama olarak, 2 saat sürebilir.

Tıkalı Gider Borularının Açılması

Tıkalı Kanal AçmaTıkalı olan gider ve boruların açılması işlemi son sistem aletler ile tespit edildikten sonra kanal açma işlemi başarı ile tamamlanmış olur. Bu aşamadan sonra boru ve gider içerisine yeniden bir sonda gönderilir ve görüntüleme cihazı ile borunun ve giderin her bir metrekaresi izlenerek görüntülenmesi sağlanır. Son olarak boru içerisinde boruların içinde herhangi bir tıkanıklık kalıp kalmadığının kontrol yapılır. Bir tıkanıklık tespit edilirse aynı çalışmalar tekrar yapılarak boruların tamamen temizlenmesi sağlanır.

Bazı durumlarda ise, kanal açma işlemi beklenenden çok daha uzun zaman alabilir. Bunun en belirgin nedenlerinden biri de tıkanıklığın boru ve giderde değil de, ana giderde oluşmasıdır. Böylesi bir durumda tıkalı giderlerin açılma işlemleri çok daha uzun zaman alabilir. Örneğin musluk ve banyo tesisatlarında oluşan tıkanıklıklarında kanalların tıkanması gibi durumlarda, eski usul çalışmalar kullanmak bu tıkanıklığın çok daha karmaşık bir hal almasına özellikle giriş katlarındaki evlerde su taşmalarına neden olabilir. Bunun sonucunda da kanal tıkanıklığın derinleşerek ve bina da ciddi tadilat ve kırılma işlemleri nedeniyle can kaybına bile neden olabilir.

Kanal Temizleme

Tıkalı kanallarda uygulanan bu temizleme ve açma yöntemleri sonrasında kırmadan tıkalı kanalların açılma işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Sorunlu olan alanlarda her hangi bir zarar vermeden kırma işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Bu tür tıkanıklıklarda giderlerin açılması işlemlerinde uzman bir firmadan hizmet almak oldukça önemli bir kriterdir.

Mutfağınız, banyonuz ya da binanızın dış cephesinde su taşması gibi tadilatı uzun zaman uğraşlar ve ekstra masraflar çıkartabilecek sorunlarla uğraşmanız için bilindik eski usul çalışan tesisatçılar ile kanallarınızda oluşan bu sorununuzu çözmek sizin için doğru bir tercih olmayabilir. İşi uzmanı firmalardan yardım alarak, kırmadan ekstra masrafa gerek kalmadan tıkanmış olan kanal açma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir