İlaçla Petekleri Temizleme

Petek Tıkanma Sebepleri

İlaçla Petek TemizlemePeteklerin tıkanma sebepleri, genelde herkeste karşılaştığımız sorunlar olarak sıralamak gerekirse, gerekli olan dikkat verilmediği için peteklerin bir zaman sonra aşınması olabiliyor. Aynı şekilde özen gösterilmediği için düzenli olan bakım yaptırılmadığından atık suların aktığı kısımlar oluşan balçık ve kireçler sebebiyle tıkanmalar gerçekleşebilir.

Peteğin üst kısmındaki delikli kısmından içeriye girebilecek bir çeşit toz, pislik, kırıntılar sebebiyle de peteğinizin içinde bir takım tıkanmalar olabilir.

Tüm bunların dışında peteğin kendi malzemesinin kalitesine bağlı olarak kullanım ömrünün sona ermesiyle ortaya çıkan çürüme ve paslanmalar halinde tüm petek ve ısıtma tesisatınızı değiştirmenizi öneririz..

Petekleri Doğru Kullanma Yöntemleri

İlk olarak petekleri konumlandıracağınız yer çok önemlidir. Evinizi/peteğin olacağı her hangi bir yer çok doğru seçilmeli ki o ortamı ısıtabilsin. Sonrasında peteğinize uygun bir konum bulduktan ısıtma tesisatlarının konumlandırılması da önemlidir.Aynı şekilde kombinin petekle uyumlu olması gerekmektedir.

Peteklerin kurulumu bakımından daha komplikedir. Bu yüzden peteklerinizin bakımını doğru ve titizlik ile yapmalısınız ki tekrar bu işlemleri baştan almayalım.

Peteklerin bakımında en hassas ve yapılması en ihmal edilen kısım peteklerin düzenli olarak yıllık veya aylık periyodlar halinde temizlenmesi, uzman ekibin petekleri ve tüm ısıtma sistemini kontrol edip tüm detaylarını baştan aşağı süzmesi gerekmektedir.Fakat bu genellikle yapılmaz sadece iş tam anlamıyla petek bozulmaya yakınken ya da bozulmuşken yapılır.

Bu yöntem hem daha maliyetli hem de eğer kısıtlı zamanımız varsa her zaman daha sıkıntılı olur.Eğer peteklerinizde ısınma problemleri, ses, tıkırtı, akıtma gibi olağandışı her hangi bir durumla rastlaşırsanız uzman bir ekip tarafından bakım için yardım alınız.

Tıkalı Petekleri Temizleme Yöntemleri

Petekleri temizleme yöntemi oldukça fazladır. Kişinin durumuna göre değişse de genel olarak tercih edilenler bir takım cihazlarla yapılan peteğin içine ilaç sıkılarak yapılan temizleme işlemimizdir. Diğer yöntemleri de tercih edilebilir fakat cihazlarla yapılan ilaçlı temizleme işleminde her zaman daha az maliyet ve daha az zamanda işi toparlayabilmekteyiz. Hiç bir şekilde peteği yerinden çıkarmadan takılı olduğu konumdan temizleme işlemi halledilebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir