Tıkanıklık Açma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (24 Oy, ortalama puan:4,96 5)
Loading...

Kırıp Dökmeden Cihazla Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma, su borularının geçtiği ve özellikle lavabo, tuvalet ve pimaşlardaki pis su giderlerinin tıkanması ve açılması uygulamalarından biridir. Su tesisatı işlemleri içerisinde yer alan bu uygulamalar arasındaki önemli konulardan biri de pimaş açma, kanal tıkanıklığının açılması ve lavabo açma uygulamalarıdır.

Tıkanmalar en çok nerelerde görülür?

istanbul_tikaniklik_acma

 • Lavabo Tıkanıklığı
 • Kanal Tıkanıklığı
 • Pimaş Tıkanıklığı
 • Gider Tıkanıklığı
 • Tuvalet Tıkanıklığı.

Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığına sebep olan en büyük etkenlerden biri de, lavabo içerisindeki artıklarının boruların tıkamasıdır. Lavabo tıkanıklığını açmadaki en etkin yöntem ise özel robot makinelerin kullanılmasıdır. Bu yöntemin eskilere göre avantajı, lavabo açılacak alanda herhangi bir kırma, dökme ya da parçalama yapılmamasıdır. Uzun tadilat süreci geçirmeksizin son teknoloji kameralı cihazlarla lavabo tıkanıklığı tespiti yapılarak, temizleme işlemi yapılır ve açma işlemi gerçekleştirilir.

Gider Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı ve banyo tıkanıklığı gibi nedenler, kanalların tıkanmasına neden olmaktadır. Kanal tıkanıklığı açma ve giderme konusunda yapılacak işlem,kimyasal madde kullanılmasıdır. Fakat buişlem sonuç vermezse bir uzman tesisatçıdan yardım alınması gerekmektedir. Profesyonel usta tesisatçılarımız sayesinde kırmadan ve dökmeden kanal tıkanıklığı tespit edilerek, özel kameralı cihazlarla kanal açılır ve kanal tıkanıklığı sorunu giderilir.

Pimaş Açma

Pimaşların tıkanması ya da sızdırması sonucu meydana gelen sorunlardandır. Pimaş açma işlemleri yaparken, kırıp dökmelerin de olması beraberinde masrafların da artmasına sebep olabilmektedir. Sıradan su tesisatı yöntemlerinden biri olan bu yöntem yerine, teknolojik özel kameralı cihazlar sayesinde pimaş içerisindeki tıkanıklık ve sorun tespit edilip pimaş açılarak sorun kısa sürede ve daha az masrafla çözülebilmektedir. Bu sayede pimaşa zarar verilmez, işlem yapılan alan kirlenmeden, çevre bina ve evlere sızıntı oluşmasına izin verilmeden tıkanıklık problemi ortadan kaldırılmış olur.

Tıkanıklık açmada kullanılan yöntemler ve sık yaşanan sorunlar

Tıkanıklık artık günlük hayatımızda yaşadığımız sorunlardan biri haline geldi. Yaşadığınız evde ya da binada, işyerinizde oluşabilecek tıkanıklıklar kameralı cihazlarla tespit edilip kolayca açılabilmektedir. Tıkanıklıklar, gerek yaşanılan ya da çalışılan yerlerdeki giderlerden dolayı gerekse dikkatsiz kullanılan lavabolar yüzünden meydana gelebilmektedir. Bunların sonucunda profesyonel bir ekip ve cihazlarla görüntüleme cihazları kullanılarak borulara ve pimaşa zarar vermeden sorun tespit edilir ve tıkanıklık giderilir. Bunun dışında tıkanıklık açma ve giderme yöntemlerinden birinde de borular, özel açma ilacıyla da temizlenmektedir.

Tıkanıklar en çok eski ve çok katlı binalarda yaşanmaktadır. Bu tarz yerlerin tesisat sistemlerinde genel olarak bozukluklar, sızdırmalar ya da tıkanıklıklar yaşanmaktadır. Bu tesisat sorunları daire giderlerinin yanı sıra bina, apartman giderlerinde de meydana gelebilmektedir. Banyo, tuvalet ve mutfak en fazla problem yaşanan yerlerdendir. Örneğin, banyo giderlerine karışan saç ve tüyler, sabun kalıntıları ya da gideri tıkayabilecek büyüklükteki cisimler -şayet ki bu cisimler sert ve suda erimeyen cisimler ise, giderlerin tıkanmasına ve tıkanıklığın yaşanmasına neden olmaktadır. Giderlerin tıkanması, beraberinde pis suyun geri akabilmesine ve kötü koku oluşabilmesine sebep verebilmekte ve insanları rahatsız edebilmektedir.

Tıkanıklıkların yaşandığı diğer yerler ise özellikle ufak çocukların yaşadığı dairelerdir. Sebebi, banyo, tuvalet gideri veya lavabolara çocuk oyuncakları gibi cisimlerin atılması sonucunda yaşanan tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklık beraberinde pis kokuların da oluşmasına neden olabilmektedir. Bu tür durumlarda uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Su tesisatında uzman ekibimizle ve özel teknolojik kameralı cihazlarımızla, tıkalı boruları ve pimaşlarınızı zarara uğratmadan hızlı ve kolayca açıyoruz. Bununla beraber tıkalı olan pimaşları pimaş açma ilacı ile temizlemesini de yapmaktayız.

Tıkanıklıkla ilgili (tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı, gider tıkanıklığı vb.) ya da tıkanıklık açma ile ilgili sorun ve sorunlarınızla yönelik merak ettiiğiniz ne varsa bize ulaşabilir, detaylı bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Pimaş açma ile ilgili makalemizi okudunuz  mu?

1 Yorum

 • aslı gedik

  iyi günler ben zemin katta oturuyorum üst kattaki dairelerden su kullanımı olduğunda benim klozet imden geri tepme veya fokurtu sesi duyuyorum bana yardımcı olur musunuz

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir