Su Sızıntısı Tamiri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 Oy, ortalama puan:4,88 5)
Loading...

Su sızıntısı tespiti

Su sızıntılarının esas nedenleri tesisat borularından kaynaklanmayabilir. Bunun için sıradan tesisatçılar deneme yanılma yöntemiyle su kaçağının ya da sızıntının yerini bulmaya çalışırlar. Bu yöntemin yerine su tesisatı sorunlarında teknolojik cihaz kullanımı yapan tesisat servisine başvurmanız hem ekonominizi hem de zamanınızı koruyacaktır. Su sızıntısında bilgisayarlı cihazların kullanımı sayesinde su sızıntısı tespiti yapılarak çözüme hızlı bir şekilde ulaşılır.

Su sızıntısı bulma yöntemi uygularken nem ölçme cihazı kullanımı bazen doğru sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden su tesisatı sorunlarında birden fazla teknolojik cihazdan yardım alınması gerekmektedir. Mega Tesisat olarak İstanbul’da su sızıntısını arama ve bulma konusunda profesyonel ekip ve ekipmanları kullanarak hizmetinize sunmaktayız.

Cihazla su sızıntısı bulma

Su sızıntısı tespitiTesisat sorunlarına müdahale ederken robot ve yeni cihazların kullanılması artık zaruret haline gelmiştir. Bu cihazların sayesinde kırmadan etrafa zarar vermeden su sızıntısı tespiti ve tamiri yapılmaktadır. Tadilat dönemi yaşamadan ve etrafı kırıp dökmeden su sızıntısını bularak onarımını yapmak artık bu sorunu yaşayan herkesin isteyeceği bir şey olmuştur.

Su sızıntısı arama uygulamasıyla, sızıntı nereden geliyor, nereden sızıntı yapıyor ve sızıntı kaynağı nedir, gibi sorulara su sızıntısını tespit ederek cevap buluyoruz. Su kaçağının yerini bulduktan sonra, sızdıran boruyu ve kaçak yerini noktasal olarak belirleyip, sızıntının temiz su borusundan mı ya da atık pis su gider borusundan mı kaynaklandığını bulup, tamirini gerçekleştiriyoruz. Su sızıntısı temiz su borusunda ise ve tespit edildiyse tamiri hemen yapılır. Şayet su sızıntısı pis atık su giderinde ise, onarım ve tamirat biraz daha zorlaşmaktadır.

Su sızıntılarının bulunması neden gereklidir?

Su sızıntısının tespit edilmesi neden gereklidir biraz bahsedelim;

  • Su kaçakları veya su sızıntılarının farkedilmediği ve zamanında bulunup tespit edilmediği durumda, su tesisatı probleminin daha büyük sorunlar ortaya çıkarması söz konusudur.
  • Su sızıntısı tespiti cihazla kırmadan yaptırıldığında, masrafların daha da azalacak ve tadilat zararı olmadan maddi kayıp en aza inecektir.
  • Su kaçakları ve su sızıntıları nemin, rutubetin, mantarların ve küflerin oluşmasına neden olarak, ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.
  • Su sızıntıları sebebiyle binalarda hasar ve çürümeler oluşabilmektedir.
  • Su tesisatınız ömrünün uzaması yine ona baktığınız ölçüde olacaktır ve su sızıntılarını gözardı etmeniz tesisatınız sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir.

Patlak Plastik Boru Tamiri

Su sızıntısında boru onarım ve tamir yöntemleri

Su tesisat problemlerinde tamir ve onarımlar (şayet sorun temiz su giderindeyse) iki şekilde uygulanır. ilki kimyasal madde kullanarak patlamış boru tamiri, diğeri birkaç ya da tek seramik kırarak kaçağa neden olan sızdıran borunun tamir ve onarımının yapılması.

Sızdırma yapan borunun tamiri

Su kaçaklarında su sızıntısı yapan yerin tespiti için, su sızıntısı arama cihazı ile, kırmadan dökmeden ve etrafa zarar vermeden nokta atışı buluyoruz. Tespit ettiğimiz yeri kontrol ettikten sonra sızıntı yapan yeri onararak tamir ediyoruz. Atık pis su giderlerindeki kaçaklar için kameralı cihazla kaçak tespiti yaparak buluyoruz. Bu cihazla görüntüleme yapabiliyor ve su kaçağı tespitinde kesin çözümler alıyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir