Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (89 Oy, ortalama puan:4,82 5)
Loading...

Kırıp dökmeden su kaçağı bulma

Su kaçağı sorunu,evinizin zemininde nemlilik,damlatma ya da ıslaklık şeklinde görülmesiyle başlamaktadır. Su kaçaklarının farkına, komşu daire veya binalardan sizin daireniz arasında nemlenme başlaması ve sızıntı yapmasıyla da varabilirsiniz. Bu tesisat problemini çözmek istediğinizde, yaşadığınız evde ya da çalıştığınız binada bitmek bilmeyen tadilat aşamaları aklınıza gelebilir. Fakat biz bu eski tesisat yöntemleri yerine, teknolojinin imkanlarıyla, zarar vermeden, kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yaparak damlatma nemlenme ya da ıslaklık oluşumu gibi sorunları hızlı bir şekilde tespit edip çözmekteyiz.

Fayansları kırmadan su kaçağı tespiti Kırmadan su kaçağı tespiti Kırıp dökmeden su kaçağı bulma

Klasik sıhhi tesisatçılara ya da su tesisatçılarına nazaran, su giderinin bulunduğu pimaş hattı boyunca zarar vermeden, kırıp dökmeden tadilat süreci yaşatmadan ve tüm fayansları kırmadan Megatesisat farkıyla kaçağı anında bulmaktayız. Bu su kaçağı sorunlarının atık sulardan mı yoksa temiz sulardan mı kaynaklanıp kaynaklanmadığını bularak, teknolojik cihazlarımız ve onların profesyonel kullanımı sayesinde tesisat probleminizi ortadan kaldırmaktayız.

Cihazla Su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Su kaçağı problemleriniz oluştuğunda, profesyonel ekibimizle öncelikle su kaçağı neden kaynaklanıyor bunu tespit ediyoruz. Su kaçaklarının tespitinde son teknolojinin imkanlarından da yararlanıyoruz. Su kaçağı tespiti sorunlarında, kameralı cihazlar, akustik dinleme cihazları ve robot cihazlar gibi bilgisayarlı teknolojik cihazlar kullanmaktayız. Su kaçağında teknolojik cihazların kullanılmasıyla, hem tesisat hattı boyunca kaçak nereden kaynaklanıyor nokta atışıyla sorunu buluyor hem de uzun tadilat dönemleri yaşanmasının önüne geçerek masraflardan cebinizi koruyoruz. Cihazla su kaçağı tespiti ile önce su kaçağının ana kaynağını buluyor ve sızıntıyı bularak tamir ya da onarımını kısa süre içinde gerçekleştiriyoruz. Bu sayede su kaçağı tespiti işlemini 30 dakika içinde tespit ediyoruz.

    

Peki su kaçağı sorunlarını nasıl anlayabiliriz diyorsanız işte nedenlerinden bazıları;
Evinizde, odanızda, binanızda ya da iş yerinizde nemlenme, ıslanma ve rutubet oluşması ve komşularınızın tavan kısmında bunun bariz görülmesinden dolayı şikayetçi olması, su faturalarının yüksek gelmesi ve su saatinin devamlı, kullanmasanız bile dönmesi su kaçağı nedenlerindendir.

Su sızıntısı bulma

Su sızıntıları en çok nerelerde görülür?

 • Kalorifer borularında
 • Yer döşemelerinin altında
 • Duvarların arka tarafında
 • Isıtma sistemlerinde
 • Sıklıkla rastlanmaktadır.

Su kaçakları tespitlerinde kameralı cihazlar ve akustik dinleme cihazları yöntemleriyle kaçak sorununu tespit etmekteyiz. Megatesisat servisi, aradığınız ve iletişim kurduğunuz taktirde hızlı ve kısa sürede sorunun yaşandığı adrese gelerek su kaçağı tespiti yapar. Kameralı cihazlar ya da akustik dinleme cihazlarının kullanımlarıyla su kaçağı giderilir ya da onarılarak çözüm sağlanır. Bu sayede evinize hem zarar vermeden ve evi kırıp dökmeden maddi, hem de uzun bir sürelik tadilat süreci yaşamadan ve su kaçağı probleminin hızlı bir şekilde çözülmesinden dolayı da manevi kazancınız olacaktır. Bu sorunlardan bazıları, su gider hattındaki pimaşın ya da borunun su sızdırması ya da borunun patlaması (patlak boru sorunu sık rastlanan sorunlardan birisidir) olabilir.

Şayet bu bahsettiğimiz su kaçağı problemlerinden şikayetçiyseniz, su kaçağın  tespit edilerek onarılıp tamir edilmesini dilerseniz, İstanbul’da tüm ilçelere hizmet etmekte olan Megatesisat firmamıza başvurun, su kaçağı probleminizi hızlı bir şekilde çözelim.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ile ilgili makalemizi okudunuz  mu?

4 Yorum

 • Sedat Gürçay

  Evde su kaçağı kontrolü için mahallemizdeki tesisatçıyı çağırdım. Su sızıntısını bulana kadar nerdeyse tüm gider şeridini kırdı geçirdi. Ev harabeye döndü. Bu işte kameralı cihazların kullandığını bilseydim hiç çağırmazdım acı bir tecrübe oldu açıkçası.

 • Kadir Duman

  Esenyurt’ta bilgisayarla su kaçağı bulma hizmeti veriyor musunuz? Mahalleye yeni taşındığımız için tanıdığımız bir su tesisatçısı bulamıyoruz. Zaten onlar da kameralı cihaz falan kullanmıyormuş diye biliyorum.

 • BANU ALTUN

  merhaba ben beylik-düzünde oturuyorum evim ters dublex bir daire zaman zaman evim rutubet kokuyor ve duvarlarımda ıslanma meydana geliyor ortalama olarak 5 yıldır burada oturuyorum son iki yıldır da çok fazla olmaya başladı bunun la ilgili nasıl bir işlem yapıyorsunuz ve ücretiniz ne kadar bizi bilgilendirir misiniz

 • Kıymet

  üst komşunun banyosunda veya klozetinde su sızıntısı var belliki bizim duvarlarda kabarıklık oldu bunu çözmek istiyoruz fakat masrafı üst komşu ödemesi mi gerekiyor benim ödememmi gerekiyor su kaçağı onun sorunu sonuçta ??? ?

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir