Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (24 Oy, ortalama puan:4,96 5)
Loading...

Bilgisayarla su kaçağı bulma işlemi sayesinde temiz ya da pis atık su gider borularınızı bulmada, etrafın kırılmasına gerek kalmayacak. Ayrıca bilgisayarla su kaçağı tespiti yaparken gereksiz tadilata gerek kalmaz ve etrafın kırılıp dökülmesi engellenmiş olur.

Bilgisayarla su kaçağı bulma nasıl olur?

Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçağı BulmaÖncelikle su kaçağı arızalarında kaçak tespiti yaparken tahmini değil dijital cihazlarla noktasal tespitlerin yapılması gerekmektedir. Su kaçağı tespitinde teknolojik cihazların kullanılması gereksiz yere gider hattı boyunca yerin ya da fayansların kırılmasını önleyecektir. Bilgisayarlı cihazlar yerine kendi imkanlarıyla kaçakları bulmaya çalışan tesisatçılar, noktasal olarak su sızıntısının yerini tam olarak tespit edemezler. Su tesisatı sorunlarında, özel akustik dinleme cihazları, kameralı görüntüleme cihazları ya da robot cihazlar gibi bilgisayarlı cihazların kullanılması gerekmektedir. Bilgisayarlı cihazlarla su kaçağı tespiti yaparken su sızıntıları yeri bulunur, sorunun boyutuna, kaçağın durumuna göre onarılarak tamir edilir ya da pimaş değiştirilir.

Genellikle eski tip yapıların temiz ya da atık su giderlerinde demir boruların kullanılıyor olması su kaçaklarının oluşmasına neden olabilmektedir. Gider borularının eskimeye bağlı olarak zarar görmesi, kaçaklara ve bazen ise su tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. Zarar gören bu boruların değiştirilmesi gerekmektedir. Evinizde ya da iş yerinizde tadilat yaptıracağınız zaman ya da fayans döşeyecekseniz şayet, eski tip demir boruların plastik borularla değiştirmeniz, gelecek su tesisatı sorunlarına karşı büyük önlem olacaktır.

Bilgisayarlı su arıza tespiti

İstanbul’un tüm ilçelerine su kaçağı ya da su sızıntısı tespiti hizmeti veren su tesisatı firması olarak, özel teknolojik cihazlarımızla sorunlara hızlı bir şekilde müdahale ediyoruz. Su kaçaklarını bulmada bilgisayarlı cihazların kullanımı ile etkili bir hizmet ile sorun çözmede garanti veriyoruz. Kaçak sorununa karşı profesyonel tesisat servisimiz, su arızası bulma işlemini bilgisayarlı cihazlar aracılığıyla noktasal olarak tespit eder. Bu sayede dışarıdan fayansları, duvarı ya da yeri kırmadan borular görüntülenebilmektedir. Kırıp dökmeden su sızıntısı tespiti için kameralı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. İstanbul’da profesyonel bilgisayarlı su kaçağı bulma yapan firma olarak su tesisatındaki arızaları kısa sürede gidermekteyiz.

Su kaçağı tespiti fiyatları neye göre değişir?

Su kaçağı bulma da sorunun büyüklüğüne ve durumuna göre değişmektedir. su kaçağına neden olan borunun değişmesi gerekiyor, su sızıntısı birden fazla yerde oluşmuş, su kaçağı tıkalı gider gibi sorunlar yüzünden gerçekleşiyor gibi nedenler fiyatlarda değişikliğe neden olabiliyor. Fakat profesyonel bir tesisat servisinin su tesisatı sorunları için fiyatları belli ve sabittir. Bu fiyatların değişkenliği genelde eski tip mahalle tesisatçıları tarafından gerçekleştirilmektedir. Çünkü bilgisayarlı cihaz kullanmadıkları için, tesisat hattı boyunca çoğu yere kırarak su kaçağını bulmaya çalışırlar ve masraflar artar.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir