Makineli Petek Temizliği

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy, ortalama puan:5,00 5)
Loading...

Petek temizleme öncesi ve petek temizleme sonrası

Petek temizliği yaparken neye dikkat edilmeli?

Kullanılan kalorifer tesisatları zamanla yıpranır. Özellikle tesisattaki demir boruların eskimesi, petek temizliği işlemi uygulandığında kullanacağı kimyasal ilacı kontrollü ve iyi bir şekilde seçmesi gerekmektedir. Petek temizleme için kullanılan kimyasal ilaçların uygun seçilememesi, zamanla eskimiş ve yıpranmış tesisat borularına zarar verip onları delebilir.

Petek temizliğinde kalitesi düşük ve ucuz kimyasalların kullanımı ya da yanlış kullanımı tesisatınızı işlemez hale getirebilir. Bu da beraberinde tesisatta sızmalara ve tesisatın kullanılamamasına neden olabilir.Petek temizliğinde yapılırken dikkat edilmesi gereken ana kurallar şunlardır aslında;

  • Petek temizliğinde kullanılacak kimyasal ilaçların iyi seçilmesi
  • Petek temizleme firmasının profesyonel olması
  • Kalorifer petek temizliği ve radyatör petek temizliği servisinin özel teknolojik cihazları olması ve bu cihazları iyi bir şekilde kullanabiliyor olması

gerekmektedir.

Peteklerin temizliği yapan firma arayışına girdiğiniz zaman, tesisat sağlığınız açısından, petek temizleme yapan tesisat firmasının işinde uzman olması gerekmektedir. Tesisat firmasının kullandığı aletleri de en iyi şekilde kullanması gerekir. Örneğin; evinize gelen bir tesisatçının petek temizliğinde kullandığı cihazın basıncını, bar ayarını ve cihazı nasıl kullanması gerektiğini biliyor olması gerekiyor. Aynı zamanda, peteklerin içini temizlerken, kullanacağı kimyasal ilacın doz miktarını ve bu miktarın nerede nasıl kullanması gerektiği bilmesi gerekmektedir.

Makineyle petek temizleme nasıl yapılır?

Petek temizleme makinasıPetek temizliği işinde petek bakımı için makineler kullanılmaktadır. Kullanılan bu petek temizleme makineleri sayesinde peteklerin içerisindeki kir, pas ve tortu birikintileri temizlenerek yok edilir. Bu sayede kombiden peteklerinize gelen ısıyı daha iyi performans sağlar. Fakat bilinen yanlışlardan bir tanesi de petek temizliği makinesi içine bir takım kimyasalların dökülmesidir. Buradaki amaç petek içi kirecin çözülmesi olarak düşünülse de bu yöntem işe yaramamaktadır. Rothenberger petek temizleme makinesi petek temizliğinde en çok kullanılan bir makine türüdür. Kalorifer petek temizliğinde makine kullanımı, doğru ve uzman kişilerce kullanılmalıdır.

İstanbul petek temizleme firması

Petek temizleme 10 yılı aşkın bir sürede hizmet veren Mega Tesisat firmamız, tesisat servisi ve petek temizleme uygulamasında, uzman ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımızla sorunu kısa sürede ve etkili bir şekilde çözmekteyiz. makineli petek temizliği fiyatları hakkında bizimle iletişime geçebilir, soru ve sorunlarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Petek temizleme kimyasalı ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir