Temiz Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 Oy, ortalama puan:4,80 5)
Loading...

Temiz su tesisatı kaçakları genellikle binaların ıslak ve nemli alanlarında kaçak tespiti çalışması ile bulunur. Temiz su kaçaklarını bulmak için dairelerin belirlenen alanlarında sızıntı ve kaçak araması yapılarak bulunabilmektedir. Ayrıca duvarların içinden geçen tesisat sistemleri için detaylı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Çünkü duvarın içinden geçen su borularındaki su kaçaklarını bulmak herkes tarafından yapılamamaktadır.

Temiz su gideri kaçağı tespiti Temiz su gideri kaçağı bulma Cihazla Su kaçağı tespiti bulma

Temiz su kaçağı bulma

Temiz su tesisatındaki kaçaklar için ayrıca bir tadilata girilmesine gerek duyulmadan, kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapılabilir. Bu sayede masraflarınız azalırken noktasal tespit sayesinde tesisat probleminiz hızlı bir şekilde son bulur. Temiz su tesisatındaki kaçaklarda, kimyasal ilaç uygulanabilir. Öncelikle su kaçağının büyüklüğü ölçülür. Eğer büyüklük ve sorun kimyasal ilaç ile kapatılacak bir türdense bir litreye yakın ilaç dökülerek su kaçağı deliği kapatılabilir.

Temiz su tesisatları içerisinde değişik türden basınçlar vardır. Bu türdeki tesisatlarda sıcak su akışı bir hayli fazladır. Aşırı ısıya uğrayan borular ise genleşir. Genleşen borularda da kaçak olma olasılığı artar. Bu şekilde oluşan su kaçaklarında ilaç kullanımı sağlıklı olmayacaktır.

Kimyasal ilaçla temiz su kaçağı tespiti

Kimyasal ilaçlar ise atık pis su kaçaklarında kullanılmaz. Çünkü pis su giderleri temiz su giderlerinden daha büyük olduğundan harcanacak olan ilaç litresi 10 kat daha fazla olur. Artan litre ile beraber maliyette artış göstermektedir. Bu yüzden atık su borularından kimyasal ilaç kullanımı uygulanmaz. Bunun yerine Teknolojik cihazlarla müdahale edilir. Cihazla temiz su kaçağı tespiti ve makineli arıza tespiti, profesyonel ekibimiz tarafından tüm İstanbul ve ilçelerine hizmet vermektedir. Su kaçağı bulma ve onarma konusunda garanti veriyoruz.

Kırmadan cihazla temiz su gider kaçağını bulma

Su sızıntılarını ister toprak altında ister duvar içerisinde olsun tespit ederek bulup onarıyoruz. Makineyle su kaçağı bulma da patlak su borularını, su sızıntılarını ve su kaçaklarını kırmadan bulup tamir ediyoruz.

Kameralı su kaçağı tespiti ile makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir