Pis Su Gider Tıkanıklığı Açma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy, ortalama puan:4,33 5)
Loading...

Su tesisat giderlerindeki arızalar

Pis su gideri açma Pis su gider tıkanıklığı Gider tıkanıklığı açma yöntemleri

Su tesisatları bir evin olmazsa olmazlarından biridir, temiz ve atık pis su olarak ayrı ayrı tesisatlara sahiptirler. Bu sistemlerdeki arızaların oluşması durumu, su kaçağı, su sızıntısı ya da tıkanıklık olarak kendini gösterir. Tabi aralarında en can sıkanı pis su giderlerinin tıkanmasıdır. Giderlerdeki tıkanıklıklar, suyun geçtiği borulardaki patlama, su borularındaki hasarlar ve eskimeye bağlı çökmeler yüzünden oluşur. Oluşan bu nedenler su giderlerinin tıkanmasına neden olur. Tıkanıklıkların çözülmesi için giderlerin mutlaka açılması gerekmektedir.

Gider tıkanıklığı açma yöntemleri

Tıkalı gider açma yöntemleri tesisat firmalarına göre değişmektedir. Fakat en etkili yöntemlerden biri cihazla gider açma yöntemidir. Sıradan makine kullanmayan tesisat firmaları tıkanıklığı açarken gereksiz çoğu yeri kırmaktadır. Bu da gereksiz masraf ve tadilat süreci anlamına geliyor. Zaman kaybı da en büyük dezavantajlarından biri. Tıkanıklık açmada makinelerin kullanılması sayesinde kırmadan zarar vermeden tıkalı pis su gideri açılarak temizlenir ve tıkanıklık giderilir.

Cihazla kırmadan pis su gider tıkanıklığı açma

Tıkalı atık su giderlerini açma da kullanılan makineler kameralı cihazlardır. Tıkanmış pimaş ya da gider borusu içerisine yerleştirilerek tıkanıklığı neden olan şeyleri görüntülemektedir. Bu sayede tıkanıklık nedenini kesin olarak bulur ve ona göre hareket edilir.

Pis su gider borusundaki tıkanıklıklar

Cihazla pi su gider tıkanıklığı açma Banyo ve tuvaletlerin giderlerinde genel olarak pimaş boruları kullanılır. Bu pimaş borulardan da pis su geçer. Bu yüzden pis su gideri denmektedir. Bu giderlerdeki tıkanıklıklar en çok sinir bozan tıkanıklıklardır. pis su giderlerinde yaşanan tıkanıklık sorunlarına neden olarak, giderlere mendillerin atılması, bez atılması ve zamanla eskiyip zarar gören borular gösterilebilir. Bunun dışında tuvalet tıkanıklığına kireçlenme neden olabilir. Kimyasal ilaçların kullanılması kireçlenme sorununa karşı çare olabilir ama garanti vermez.

Pis su gider sorununa en etkili çözüm öncelikle tıkanıklık nedeninin tespit edilmesidir. Cihazla pis su gideri tespit edilerek noktasal olarak sorun bulunur. Giderde bulunan tıkanıklık tespiti ile bilgisayarlı cihazlarla gider tıkanıklığı açılarak temizlenir.

Gider tıkanıklığı açma servisi

İstanbul gider tıkanıklığı açan firma olarak, deneyimli kadromuzla kısa sürede gider tıkanıklıklarınızı cihazla kırmadan zarar vermeden açıyoruz. Tıkanıklık açma hizmeti olarak verdiğimiz diğer hizmetler ise şunlardır;

  • Tuvalet tıkanıklık açma

  • Banyo gider tıkanıklık açma

  • Lavabo tıkanıklık açma

  • Gider tıkanıklığı açma

  • Balkon gideri tıkanıklığı açma

Profesyonel ekibimizle gider tıkanıklığı açma servisi olarak tüm İstanbul ilçelerine hizmet veriyoruz.

Pimaş açma ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir