Evde Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 Oy, ortalama puan:4,83 5)
Loading...

Evde Su Kaçaklarını Nasıl Buluruz?

Evinizde su kaçağının tespitini ve su kaçağı olup olmadığını bulmak için detaylı bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Öncelikle su kaçağı akıntı haline göre belirlenebilir. Örneğin bir anda başlayıp devamlı akan sular, su borularının zarar gördüğü, kırıldığı ya da patladığı anlamına gelebilmektedir. Bu belirttiğimiz su kaçağı, temiz su giderinde oluşan bir su kaçağı türüdür. Eğer ki pis su giderinde kaçak oluşursa durum daha da ciddi bir hal alabilir. Şayet su yavaşça kabarıyor ve devam ettikçe alan genişliyorsa, ayrıca damlamalar olmuyorsa pis su gider kaçağı söz konusu olabilmektedir.

Tabi ki bunlar tahmine dayalı su kaçağı tespitleridir. Mesela, kararmış tavan oluşumunun sebebi su kaçağı değil de havasızlıktan dolayı nemden de oluşabilmektedir ya da üst kattan bir su sızıntısı da olmuş olabilir. Evde su kaçağını bulma işleminde kesin bir tespit için teknolojik cihazların kullanımı gerekmektedir. Cihaz kullanımıyla su sızıntılarının yeri termal kameralarla ya da akustik dinleme cihazlarla tespit edilir.

Evde su sızıntısı bulma Cihazla su kaçağı bulma evde cihazla su kaçağı tespiti

Su Sızıntısını Nasıl Anlarım?

Evde su sızıntısını nasıl anlarım diyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

 • Su sayaçlarınız tüm musluklarınız kapalı durumdayken bile dönmeye devam etmesi,
 • Su faturalarının olduğundan yüksek gelmesi,
 • Sizin dairenizden alt komşunuzun dairesine sum damlatma sorunu yaşamanız ve bu yüzden şikayet almanız,

gibi durumlarda evinizde su kaçağı ve su sızıntısının oluştuğuna ve kontrol ettirme zamanının geldiğini göstermektedir. Mega Tesisat olarak İstanbul’da su sızıntılarını arama cihazımızla, su kaçaklarını bulup, kırmadan ve zarar vermeden su sızıntısı tespiti yapıyoruz.

Su Kaçağı Bulma

Evde Su Kaçağı Var

Diyelim ki evinizde su sızıntısı ya da su kaçağı var. Bundan şüpheleniyor ve kontrol ettirmek istiyorsunız. Yapacağınız ilk yanlış eski yöntemleri kullanan ve teknolojik cihazlar kullanmayan sıhhi tesisatçı çağırmak olacak. Bunu maliyeti ucuz diye düşünmeniz yapılacak en büyük yanılgılardandır. Çünkü sıradan cihaz kullanmayan ve profesyonel olmayan tesisatçılar, su kaçağı tespitinde su kaçağı alanını tahmini bulmaya çalışarak, sorun ile ilgili olmayan yerleri de kırıp dökecektir. Kaçak tespitini bulana kadar saatleriniz geçecek, fazladan fayans ya da duvarınız kırılacak uzun tadilat dönemine gireceksiniz.

Bu yöntem hem cebinizden para kaybı olarak çıkacak hem de zamanızı boş yere harcamış olacaksınız. Bunun yerine Megatesisat su kaçağı tespiti servisimiz, bize ulaşmanız halinde hızlı bir şekilde gelip, kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapacaktır. Yapacağımız işlem hem uzun uzun zamanınızı almayacak hem de maddi olarak cebinizi koruyacaktır. Ayrıca yaptığımız işlemler için garanti vermekteyiz.

Patlak Su Borusu ve Tamiri ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

2 Yorum

 • İbrahim

  İşi ehline bırakıcan derler ya işte tam olarak bu yardımlarınız için bir kez daha teşekkür

 • Hanifi Ekin

  daha önce su sızıntısı var diye tanıdık bir tesisatçı çağırmıştık. Hem tüm fayansları kırdı, hem işi 3 günde bitirip tonla para aldı. Siz gelip gün içinde kısa sürede yaptınız ve daha ucuza geldi açıkçası. Bu kadarını beklemiyordum teşekkür ederim tüm mega tesisat ekibine.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir