Balkon Gideri Tıkandı Nasıl Açılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy, ortalama puan:4,33 5)
Loading...

Balkon gideri tıkanıklığı

Balkon giderinin tıkanıklığı, gider tıkanıklığı sorunlardan birisidir ve zaman zaman evinizde bu sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Balkon gideri tıkalı nedeni nedir sorusunun cevabı olarak hatalı döşenen tesisat sistemleri olabilmektedir. Evinizdeki yanlış ya da hatalı döşenen tesisat sistemleri yüzünden balkon giderleriniz tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklığa neden olarak gidere kaçan yabancı sert cisim ya da maddeler de olabilir. Bazen ise balkon tıkanıklığı sonucu balkon giderinden su gelmesi sorunu da yaşanabilmektedir.

 Balkon gider tıkanıklığı açma Balkon gider kapağı Balkon su gideri açma

Balkonlar genel itibariyle ev yapısında dışarısında yer alır. Bu yüzden sık sık kirlenmektedir. Rüzgarla gelen tozların birikmesiyle, yaprakların balkona düşerek toplanması gibi kirlenmeler balkon giderini tıkayabilmektedir. Balkon temizliğine özen gösterilmesi ve gider süzgeci kullanılması balkon gider tıkanıklığına karşı alınabilecek önlemler arasında yer almaktadır.

Balkon gider tıkanıklığı beraberinde kötü koku oluşumuna da neden olabilmektedir. Bunun için gider borusunun hava alması, havasız bırakılmaması gerekiyor. Bunun için ara sıra gidere su dökülebilir.

Balkon su gideri nasıl açılır?

Balkon giderinden su gelmesiBalkonunuzda yaşanan gider tıkanıklığı, aslında yaşadığını binayı ya da apartmanı yakından ilgilendirmektedir. Aynı zamanda yaşadığınız binada başkasının balkon giderinin tıkanması sizi de etkileyebilmektedir. Şayet balkon giderini lavabo aç ile açılması işlemini uygulayacaksanız yaşadığınız binada belirli zaman aralıklarında gerçekleştirmelisiniz. Yoksa bu işlem giderin açılması açısından çok da sağlıklı sonuçlar vermeyebilir.

Balkon giderlerinin tıkanması durumunda, şayet lavabo aç gibi maddeler sonuç vermiyorsa, uzman tıkalı gider açma firması ile irtibata geçip tıkalı balkon gideri açma konusunda destek almalısınız. Çünkü bu durum profesyonel tıkanıklık açma servislerinin yapabileceği bir iştir. Balkonların su gider hatları uzun hatlar olduğundan tıkanıklık nedenini ve tam olarak nereden kaynaklandığını tespit etmek kolay değildir. Tıkanıklık yeri ve kaynağı bulunsa bile müdahale etmek kolay bir iş değildir. balkon gideri tamiri sadece işin ustası ve yetkilisi tarafından yapılabilmektedir.

Tıkalı gider açan firma

İstanbul gider tıkanıklığı açma firması olarak balkon tıkanıklığı konusunda teknolojik ekipmanlarımızla hizmet vermekteyiz. Mega Tesisat firmamız, tıkanıklık açma konusunda kameralı özel cihazlarla ve profesyonel ekibiyle gider tıkanıklığı nedeni tespit ederek tıkalı alanı açmaktadır.

Gider borusundan su gelmesi ile ilgili makalemizi okudunuz mu?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir